Black Girl Magic, 2022 Emmy Adaylıklarını Devraldı

img

2022 Emmy adayları açıklandı ve binada Kara kız büyüsü olacak gibi görünüyor. Bu yıl, Quinta Brunson ve Issa Rae gibi hakkında en çok konuşulan televizyon dizilerinden günümüzün en sevdiğimiz sanatçılarının da yer aldığı çok sayıda aday gösterildi. İşte adaylar:


Issa Rae, son Emmy adaylığı ne olabilir? Güvensiz HBO Max şovunun beşinci sezonu ile sona ermesinden sonra. Yeni dizisinin galasına hazırlanan oyuncu Rap Ş!t Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Kategori ayrıca, hit ABC şovuyla aday gösterilen Quinta Brunson’ı da içeriyordu. Abbott İlköğretim OkuluÜstün Komedi Dizisi kategorisinde.

Ama Quinta tek değil Abbott İlköğretim Okulu aktör sitcom’daki çalışmaları için aday gösterilecek. Tyler James Williams, Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi ve Janelle James ve Sheryl Lee Ralph, Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Bu, Sheryl’in 50 yılı aşkın bir süredir şov dünyasında çalıştıktan sonraki ilk Emmy adaylığı. Oğlu Etienne, efsane oyuncunun haberi almasına verdiği tepkiyi Instagram sayfasından paylaştı.

“Şov dünyası dediğimiz bu işin içinde 50 yılı aşkın bir süredir varken, bugün annem Emmy adayı bir oyuncu oldu” diye yazdı. “Seninle gurur duyuyorum @thesherylleeralph. Bu an için seninle Jamaika’da olabildiğim için çok mutluyum.

Sanaa Lathan ayrıca, dizideki konuk rolüyle Drama Dizisinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu dalında ilk Emmy adaylığını aldı. Halefiyet.

Sarah Niles’dan Ted Kement ayrıca Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Ve Donald Glover, hit şovuyla Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Atlanta.

Koparma rolüyle tanınan Natasha Rothwell, Güvensizfilmdeki karakteriyle Sınırlı Dizi veya Film dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Beyaz Lotus.

Zendaya, Drama Dizisi kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. öfori ve dizide yer alan iki şarkı için Üstün Orijinal Müzik ve Şarkı Sözleri için iki aday daha. Başarılı drama aynı zamanda En İyi Drama Dizisi’ne aday gösterildi ve yönetici yapımcı olarak Zendaya, yapımcı olarak Emmy adaylığı alan en genç kadın olarak tarihe geçti.

Siyah Bayan Eskiz Gösterisi Üstün Çeşit Kroki Serisi için aday gösterildi.

Lizzo, Büyük Grrrls’e Dikkat Ediyor Üstün Yarışma Programı’na aday gösterildi ve Will Packer ile Shayla Cowan’ın yapımcılığını üstlendiği 2022 Oscar’ları En İyi Varyete Özel dalında adaylık aldı.

Gelen kutusunu resmileştirelim! Doğrudan gelen kutunuza gönderilen günlük aşk, sağlık, kariyer ve özel içerik için xoNecole bültenine kaydolun.

TIME için Dimitrios Kambouris/Getty Images tarafından öne çıkan görsel

Read Previous

FBOY Island 2. Sezon Oyuncuları, Instagram Nereden Takip Edilir

Read Next

Good American Kurucu Ortağı Emma Grede, ‘Shark Tank’ Konusunda Kapsayıcılık ve İlk Siyah Kadın Yatırımcı Olmaktan Bahsetti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir