Corey Anderson, Lahor’u şampiyon yapmayı hedefliyor


Dubai: Yeni Zelandalı çok yönlü Corey Anderson, Lahor Qalandars’ı zor Pakistan Süper Ligi şampiyonluğuna götürmede bir rol hedefliyor ve ligin gençlere öğrenme ve olgunlaşma için iyi bir şans sunduğuna inanıyor.

Yeni Zelanda için 13 Test, 49 ODI ve 31 T20I oynayan 28 yaşındaki oyuncu, ilk iki edisyonda beşinci ve son, 2018’de altıncı ve son olan Lahore’a teslim olmayı umuyor.

Anderson, “Amaç Lahore için PSL’yi kazanmak ve bu bir numaralı hedef ve bunun dışında takım için bir şeyler yapmak” dedi.

“Geri kalan maçları oynarsam umarım bir şeyler yapabilir ve bizim için maçları kazanabilirim. Ama değilse, kenardayım, yardım etmek ve bizi nihai kazanma hedefine ulaştırmak için elimden gelen her şeyi yapabilirim.

“Burada olmak harika ve şu ana kadar gerçekten keyif alıyorum ve devam etmesini umuyorum.”

Anderson, PSL’nin bir parçası olmaktan hoşlandığını söyledi.

“Fantastik oldu. Açıkçası daha fazla galibiyet istiyoruz. Gruba gelen herkes memnuniyetle karşılıyor. Uluslararası düzeyde oynadığım bazı oyuncularla oynamak ve ardından AB gibi adamlarla omuz omuza olmak güzel, bu harika.”

Anderson, PSL’deki rekabet düzeyinin yüksek olduğunu düşündü.

Anderson, “(PSL) çok yüksek bir seviyede” dedi. “Pakistanlılar üst düzeyde ve bu harika bir rekabet. Dediğim gibi denizaşırı adamların seviyesi de yüksek, o zaman AB var! Tüm bu oyuncuların kampta olması kaliteli bir rekabet haline geliyor.”

PSL’nin gençlerin damat olmasına yardım etmede yaptığı katkı sorulduğunda, Anderson şu yanıtı verdi: “Çok büyük, başladığımda bunun IPL’nin (2008) evrimi olduğunu biliyorum. Gençlerin T20 kriket sisteminden geçmeleri harika. Harika oyuncularla antrenman yapmak ve ardından onlarla kriket oynamak, istediğiniz kalitedir.”

Anderson, uluslararası kriket oynamış olmasına rağmen, PSL gibi Twenty20 liglerinin onun gibi oyuncular için bile ödüllendirici ve bir öğrenme süreci olduğuna inanıyor.

“Harika ve son derece üst düzey oyuncularla oynamak muazzam. Sadece çevrede olmak, farklı tesislerde öğrenmek ve antrenman yapmak ve işleri hızlandırmak ve genç oyuncularla antrenman yapmak çok büyük bir fırsattı.

“Şovda bazı genç yetenekleri görebilirsiniz, sıçramalar ve sınırlarla gelen Haris Rauf’un (Lahor’un en yeni hız hissi) beğenileri. Onu geçen yıl PSL’de görmüştüm ve açıkçası bu yıl onlarla ilgilenmiştim ve nasıl ilerlediğini görmüştüm, bu harika.”

Read Previous

Kenya, Gana veya Kamerun’da su basmış bir sınıf mı?

Read Next

PSL Spor Zemini Özel – 26 Şubat 2019

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir