Green, taraftarların PSL için Karaçi’yi kırmızıya boyamasını umuyor


KARACHI: Avustralyalı genç spinner Chris Green, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan ilk 26 maçın ardından lig Pakistan’a kayarken, Pakistan Süper Ligi’nin son ayağı için taraftarların Karaçi’yi kırmızıya boyayacağından emin.

Dünya liglerinde forma giyerek Avustralya takımına girmeye çalışan 25 yaşındaki oyuncu, takımı Multan Sultans play-off’lara kalamadığı için Karaçi’de kısa bir süre kalacak ama bu da bir işe yaramadı. Yeşil’deki yangın.

Green, “Geçen yıl Lahore’daki play-off’ları ve elektrik atmosferini tecrübe ettikten sonra, bu sezon ilk kez Karaçi’yi ziyaret etmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

“Maalesef play-off’lara kalamadık, bu yüzden kalışım çok kısa sürecek, ancak Pakistan’a gitmek ve oynamak isteyen daha fazla oyun, takım ve oyuncu görmek harika. İnsanların krikete olan tutkusunu ve heyecanını görebilirsiniz ve bunun bir parçası olmak gerçekten özel bir şey.”

Green, Karayipler liginde Guyana Amazon Warriors için oynadı ve PSL’nin ilk iki sezonunda Lahore Qalandars’ın bir parçasıydı. Big Bash liginde Sydney Thunder’ı temsil ediyor.

“PSL çok güçlü bir rekabet. Pakistan’daki en iyi oyuncuların PSL’de oynamasına ve rekabet etmesine izin vermek için PCB’nin uluslararası kriketsiz bir pencereye sahip olmasının harika olduğunu düşünüyorum. Bu, altı takımın hepsinin derinliğine katkıda bulunur ve turnuvanın çektiği yüksek kaliteli denizaşırı oyuncuları eklediğinizde, bazı heyecan verici eşleşmeler ortaya çıkabilir. “

Green, PSL’de oynamaktan her zaman keyif aldığını söyledi.

“Bu, PSL’deki üçüncü sezonum ve bu kadar güçlü ve büyüyen bir rekabetin ne olduğu konusundaki deneyimimden her zaman zevk aldım. Şahsen benim için yıldan yıla bariz değişiklik, bu sezon Multan ile oynama ve takım başarısına katkıda bulunmak için yeteneklerimi sergileme fırsatımı elde etmem oldu” dedi.

Green, Multan Sultans ekibindeki Shahid Afridi ve Shoaib Malik gibi Pakistanlı büyüklerden çok şey öğrendiğini söyledi.

Green, “Bazı yakın oyunların yolumuza düşmediği bu yarışmada istediğimiz sonuçları elde edemedik, ancak Shoaib Malik ve Shahid Afridi gibi oyuncularla birlikte oynadığım oyun hakkında çok şey öğrendim” dedi.

Green, bowlingini şartlara göre ayarladığını söyledi.

Read Previous

Çinli yetkilinin karısı ABD gezisi sırasında vurularak mı öldürüldü?

Read Next

Priyanka Chopra, kendi ‘parlayan yıldızı’ Lara Dutta ile onlarca yıllık dostluğunu sürdürüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir