QG, LQ’yu üç kaleyle yendi

ŞARJA: Pakistan kaptanı Sarfraz Ahmed’in bir HBL PSL maçının kaderini mühürlemesinden, maçın son topunu küçük kale ortasının derinliklerine göndererek Quetta Gladyators’a Sharjah’da Lahore Qalandars’a karşı üç kapılı galibiyet vermekten daha iyi bir manzara olamazdı. Cumartesi günü.

Kazanmak için 144’ü kovalayan Quetta, David Wiese’den gelen son topun üçüne ihtiyaç duydu ve Sarfraz, Quetta’yı altı takımlı HBL PSL tablosunun tepesinde tutmak için birçok maçta dördüncü galibiyet görevini tamamladı.

Bununla altı Sarfraz, altı ve dört sınırla 36 topun dışında 52 ile bitirdi.

Lahore Qalandars, isabetli bir Quetta bowlingine karşı zorlu bir gidişat buldu, zahmetli bir 40-top 45’e bindi, bu da alışılmadık bir şekilde, altısızdı ve yarasaya gönderildikten sonra 20’lerinde mütevazı bir 143-7 göndermek için sadece iki sınırı vardı. .

Quetta şimdi dört maçın hepsinde başarılı bir şekilde hedefleri kovaladı ve önceki maçlarda altı, yedi, sekiz küçük kapı kazandı.

Quetta, formda Shane Watson’ı üçüncü top ördeğinden kaybettiklerinde ve ardından diğer iki başarılı topa vuran oyuncu Rilee Rossouw (17) ve Umar Akaml’ı (dokuz kısa süre sonra ayrıldı ve Quetta’yı 3’te zor bir durumda bırakmak için ayrıldılar) rahatsız oldular. 53.

İki altılık ve bir o kadar sınırla 29 top 40 atan Ahsan Ali, Sandeep Lamichanne’e düştü ve Dwayne Smith iki sayı kaçırdı, ancak kurnaz kampanyacı Sarfraz sinirlerini korudu.

Sarfraz ve Mohammad Nawaz (18 top 19 altılı), Quetta’yı dokuz galibiyet serisi içinde aldı. Wiese’in Anwar Ali’yi bir yorker ile bovlingiyle başlayan son turda Quetta’nın yedi sayıya ihtiyacı vardı.

Sarfraz hâlâ büyük bir vuruşun Quetta’nın çizgiyi geçmesine yardımcı olabileceğini biliyordu ve sonunda başardı ve Wiese’yi (Lahore’un Cuma günü Multan Sultans’a karşı kazandığı galibiyette son altıyı vuran) bir kahramandan bir kötü adam yaptı.

Quetta galibiyetle liderliğini sürdürdü. Peşaver Zalmi (dört maçta iki galibiyet ve iki mağlubiyet) ikinci, İslamabad United üçüncü (iki galibiyet ve iki mağlubiyet ancak daha düşük net koşu oranı), Lahore dördüncü (üç mağlubiyet, beşte iki galibiyet), Multan beşinci ( dörtten iki puan) ve Karachi Kings altıncı (üç maçtan iki mağlubiyet ve bir galibiyet).

Sarfraz muhalefetin bowlingini övdü.

Sarfraz, “Takip ettiğinizde küçük kapıları elinizde tutmanız gerekir, ancak bugün Lahore iyi bowling oynadığı için küçük kapıları düzenli olarak kaybettik. Sonunda benim günümdü ve gerekli koşuları yaptım,” dedi.

De Villiers’in sırtını incitmesi ve sahaya çıkamamasının ardından öne çıkan Lahore’un kaptanı Fakhar Zaman, takımının koşularının az olduğunu kabul etti.

Fakhar, “Büyük bir toplam elde edemedik ve bu bizi çok incitti” dedi.

Lahore’un vuruşu Quetta tarafından sıkı kontrol altında tutuldu.

3-21 ile etkileyici olan genç Mudassar’dı. Büyük De Villiers’ın her zamanki en iyi vuruşunu yapmasına izin vermedi. Mudassar, büyük ustayı kırışıkta hareket ettiği sırada takip etmeye devam etti, ona 18. sırada bir bacak bey ve iki single ve finalde sadece yedi tane izin verdi.

Sol kol topçusu Nawaz (1-35), ikinci yarıda Fakhar’ı (üç) çıkardı. Ancak Fakhar’ın ortağı Sohail Akhtar, 21 sayılık 29’unda üç altılık ve bir sınır parçalarken tehditkar görünüyordu, ancak Mudassar, koşuların akışını kontrol etmek için onu geride tuttu.

Bu yıl ilk maçını oynayan Corey Anderson, David Wiese (16 top 20 altı top) De Villiers’ın beşinci küçük kapı için 40 sayı eklemesine yardım etmeden önce 18 sayılık 19’luk maçında altı vurdu.

Ancak Lahore, son beş over’da sadece 28 iken, son over’larda yüksek ve geniş vuruş yapmayı başaramadı.

Bunun nedeni, Quetta’nın sıkı bovlingi serbest bırakmasıydı, Sohail Tanvir de dört aşırı maçında 2-21 ile oyuna girdi. Quetta bowling oyuncularının hiçbiri 7’yi geçmedi ve en pahalısı bacak bükücü Fawad Ahmed ile 0-31’lik rakamlarla geri döndü.

Karachi Kings, Cumartesi günü geç saatlerde unvan sahipleri İslamabad United ile buluşacak.

Quetta Gladyatörleri HBL PSL’de Lahore Qalandars’ı üç kaleyle yendi

Kısa Puanlar:

Lahore Qalandars 20’de 143-7 (AB de Villiers 45 çıkamadı; Ghulam Mudassar 3-21, Sohail Tanvir 2-21)

Quetta Gladiators 148-7 20’de (Sarfraz Ahmed 52 çıkamadı; Haris Rauf 2-25)

Read Previous

Sara Ali Khan’ın yüzme videosu viral oldu

Read Next

Hong Kong demokrasi yanlısı sloganı gökdelene mi yansıtıldı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir