Sohail Akhtar, PSL’nin az bilinen oyunculara isim ve umut verdiğini söylüyor


SHARJAH: Lahore Qalandar’dan Sohail Akhtar, Pakistan Süper Ligi’nin, yerel devrede büyük yapma şansı olmayan, uzak bölgelerden az bilinen oyunculara yeni bir umut verdiğini söyledi.

32 yaşındaki oyuncu, Lahore Qalandars için sert vuruşlu bir topa vuran oyuncu olarak ortaya çıktı, şimdi de bu yıl PSL’nin dördüncü baskısında bir açıcı rolü verildi.

Altı franchise arasında, Lahore Qalandars Salman Irshad, Haris Rauf ve Sohail Akhtar gibi bilinmeyen oyuncuları ortaya çıkarmada öne çıkıyor ve onları kendi programları altında geliştirerek yeşil boynuzları daha fazla tımar için Avustralya’ya götürdü.

Sohail, 2013’te birinci sınıf çıkışını yapmasına ve National Twenty20’de bir miktar dikkat çekici performans göstermesine rağmen, yalnızca temiz bir vurucu olarak ün kazandığı PSL 2018 aracılığıyla bir isim kazandı. Ama sıralamada alt sıralara düştüğü için şansı sınırlı.

Bu yıl kendisine Fakhar Zaman ile vuruş sırası açma görevi verildi. Bu, Sohail’in sonunda potansiyelini gerçekleştirmeye başlamasını sağladı.

Sohail, “Bölgemdeki (Abbottabad) oyuncuları denemeler için çağırırdım ama cesaretleri o kadar kırılmıştı ki, bunun zaman ve para kaybı olduğunu söyleyerek hemen reddederlerdi” diye hatırlıyor.

“Ancak PSL’nin başlangıcından ve Haris, Hasan Ali, Shadab Khan ve diğerleri gibi oyuncuların ortaya çıkmasından bu yana, şimdi denemeler için gelmeye istekliler. PSL, uzak bölgelerden bilinmeyen oyunculara yeni bir umut verdi” dedi Sohail.

Heyecanlı bir Sohail, “Artık her gün oyuncularla deneme yapmak istediklerini söyleyen telefonlar alıyorum” dedi. “Haris Rauf gibi oyuncuların ortaya çıkmasıyla az bilinen tüm oyuncuların artık umudu var. PSL olmasaydı, böyle bir şey olmazdı.”

Abbottabad’lı atılgan topa vuran oyuncu, ilk iki maçta hızlı bir şekilde 37 ve 39’u kırdı ve turnuvada daha fazlasını vaat ediyor.

Sohail, Lahor yönetimini ham yetenekleri ortaya çıkardığı için övdü.

Sohail, “Özellikle Lahore gibi franchise çok iyi çalıştı” dedi. “Haris’in nasıl öne çıktığına bakın ve şimdi birçok oyuncu denemeler için geliyor çünkü Haris başarırsa, o zaman başka herhangi bir oyuncunun büyük yapabileceğini umuyorlar.”

Sohail de daha düşük seviyede başladı.

“Haripur bölgesinden kriket oynamaya başladım ve ardından Abbottabad için oynadım. Sonra Candy Land’den ve Abbottabad’dan National Twenty20’den oynadım. Ama bir süre sonra kriketten ayrıldım ve biraz ofis işi yaptım.

Sonra bir gün koçum Ayaz Yousuf Zai beni aradı ve Aaqib Javed’in (eski Pakistan temposu ve Lahore Qalanadars’ın baş antrenörü) duruşmamı almak istediğini söyledi. Başlangıçta isteksizdim. Gitmek istemedim ama sonra denedim.

“Aaqib Bhai beni övdü ve iyi oynadığımı ve beni Qalanadars’ın DHA Akademisine koyduğumu söyledi. Fiziksel zindeliğim sıfır olduğu için beni hazırladı ve her gün altı ila yedi saat benim üzerimde çalıştı, bu yüzden üzerimde çok çalıştı ve beni PSL’ye hazırladı,” diye hatırlıyor Sohail.

Geçen yılki PSL, Sohail’e son birkaç overde vuruş yapacağı için çok az şans verdi, ancak bu yıl ona açma görevi verildi.

Read Previous

Nijerya cumhurbaşkanının iddia ettiği gibi Çad Gölü küçüldü mü?

Read Next

Kareena Kapoor’un oğlu Jeh ilk ‘Rakhi’yi kutluyor: Fotoğrafa Bakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir