Son top altı vurucu Wiese, PSL’de tam evler istiyor


Sharjah: Eski Güney Afrikalı çok yönlü David Wiese için tamamen dolu bir Sharjah Kriket Stadyumu’nda vuruş yapmak canlandırıcıydı.

Dahası, Lahore Qalandars galibiyetinin kahramanlarından biri olarak ortaya çıktı ve Pakistanlı büyük Javed Miandad’ın kazandığı bu ikonik mekanda son altı topun 33 yıllık anılarını canlandırdı.

Multan Sultans’a karşı son teslimatta üçe ihtiyaç duyan Wiese, topu uzun mesafeli sınırın ötesine gönderdi. Tamamı beş altılı olmak üzere 45’lik galibiyetle bitirdi ve daha ünlü ortağı AB de Villiers ile kesintisiz beşinci küçük kapı için maç kazanan 96’lık bir sayı ekledi.

Wiese, Lahore için tezahürat yapan kalabalık bir grupla kazanan altıyı vurmanın heyecan verici olduğunu söyledi.

Wiese, “Kalabalık harikaydı ve size biraz daha fazla enerji veriyor ve dolu bir kalabalığın önünde oynamak her zaman güzeldir,” dedi. “Size enerji veriyor ve umarım bu PSL’de aynı kalır.”

Karachi Kings için daha önceki PSL stintlerinde pek bir şey yapamayan Wiese, son altıyı vuracağından emin olduğunu söyledi.

“Bir bowling oyuncusu olarak, baskı altında hissediyorsunuz, bu yüzden (melon olarak) altıya gidebileceğinizi biliyorum, bu durumda kendinizi güvende hissediyorsunuz. Topa güzel vuruyordum ve iyi sonuç verdi” dedi Wiese, Avustralyalı Dan Christian’a karşı oynadığı altı maçından.

Wiese, AB de Villiers gibi harika bir oyuncuyla vuruş yapmanın her zaman bir zevk olduğunu düşünüyor.

Ülkesi için altı ODI ve 20 T20I oynayan Wiese, “AB ve ben IPL’de ve Güney Afrika için pek çok kez vuruş yaptık ve onunla vuruş yapmak güzel, o sakin ve destekleyici” dedi.

“Bence AB ne yapıyorsa onu yapıyor, çok yetenekli ve her zaman bowling oyuncusunun bir adım önünde ve ne olacağını biliyor ve onları baskı altında tutuyor.”

Wiese, AB’nin sakin ve yetenekli bir kaptan olduğuna inanıyor ve normal kaptan Mohammad Hafeez’in baş parmağını kırıp PSL’yi elemesinden sonra Lahor’a liderlik ediyor.

“Bence AB çok fazla konuşmayı sevmeyen kaptanlardan biri. İşleri karmaşıklaştırmıyor, zihninde net bir planlama olduğuna inanıyor ve sadece yeteneğinizi mümkün olduğunca uygulamaya çalışmanızı istiyor.

“Kaptan olarak onunla birlikte o sakinliğe sahipsin ve oyuncularını yüzde yüz destekliyor ve bu oyuncular için iyi.”

Read Previous

Rhea Chakraborty, Shibani Dandekar için yürekten bir doğum günü notu paylaşıyor: ‘dünyanın en özel kızı’

Read Next

Video, Hagibis Tayfunu’nun Japon adasına çarptığını mı gösteriyor?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir