© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Demokratik Ulus

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den, Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında açıklama

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den, Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında açıklama

root root - - 4 dk okuma süresi
19 0
teknik direktorumuz fatih terimden omar elabdellaouinin saglik durumu hakkinda aciklama rs34tiKO

Teknik Yöneticimiz Fatih Terim, geçirdiği kaza sonrası tedavi altında bulunan futbolcumuz Omar Elabdellaoui’yi Liv Hospital’da ziyaret ederek sıhhat durumu hakkında bilgi aldı.

Teknik Yöneticimiz Fatih Terim’in, Omar’ın durumu ile ilgili yaptığı açıklama şu halde:

“Dün akşam hadise olduğunda Abdurrahim beyefendi ve çocuklarla buradaydım. Büyük geçmiş olsun. Allah canını bağışlamış. Omar, bizim hem saha dışında hem saha içinde çok bedel verdiğimiz bir oyuncu. Omar bizim için çok değerli. Kendisi ile tekrar görüştüm. Kendisine tüm hislerimi ve fikirlerimi aktardım. İkimiz biraz daha fazla duygusallaştık. O yüzden dışarıya çıktım. Galatasaray Spor Kulübü ve bizler onun için elimizden ne gelirse her şeyi yapacağız. Bundan rastgele bir kimsenin kuşkusu yok. Kendisine de uğraş etmesini, bunu yenebileceğini söyledim. Kolay bir şey değil. Bu bir süreç. Bu süreç inşallah onun lehine işleyecek. Kolay bir hadise atlatmadı. Oyuncularım, yöneticilerimiz, tüm Galatasaraylıların ve futbolseverlerin uygun dileklerine, dualarına muhtaçlığımız var.” 

“Ailesi ve kendisi ismine büyük talihsizlik doğal ki; fakat hayat içinde olan bu hadiselere göğüs gereceğiz. Olaya bir diğer taraftan hiç bakmıyoruz. Çocuklarını keyifli etmek için yapılan bir olay üzerine rastgele öteki bir bakış açısına gerek yok. Nasibimizde 2020-2021 yılını hastanede geçirmek varmış. Keşke daima hastanede geçirseydik de Omar’a bir şey olmasaydı. Herkesin hisleri aşağı üst tıpkı. Bu sevgi dolu yaklaşımımız, gönülden isteğimiz yerini bulacaktır. Omar’a da manen dayanılmaz bir dayanak olacaktır. O da şu anda bunun şuurunda. İnanıyorum ki bu birkaç günlük tahliller, tabiplerin yapacağı birtakım testler onun lehine işleyecektir. Güçlü bir bünyesi var. İnançlı bir çocuk. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah bir an önce sıhhatine kavuşur. Galatasaray oyuncusunu hiçbir yerde kaybetmek istemez. Bu türlü bir hadisede de, ‘Talihsizliğe bak, oyuncumuz da eksildi’ demez. Bizim için insan sıhhati her türlü muvaffakiyetten ve sıralamadan kıymetlidir. Onun sıhhatine kavuşması bizim için kafidir. Onun eksikliğini hissediyoruz biz. Öteki bir şeyi değil. Dünden beri hiçbirimiz düzgün değiliz açıkçası.” 

“Benim ruh halim âlâ olmak zorunda. Şöyle bir anlayışa sahibim. Kesinlikle ki başa gelen şeyin daha ağırı ve beteri vardır. Koşullar ne olursa olsun Allah’a şükretmek lazım. İsyan etmemek lazım. Bunun daha berbatı var mıydı dün? Vardı. Bununla yetinmek lazım ve buna hamd etmek lazım. İki kez Emre’nin tıpkı yerden ayağı kırıldı. Üçüncü olarak Muslera’nın ayağı kırıldı. Bunları sayabiliriz; fakat bunlar hayat içerisinde olan şeyler. Bunların daha ağırları, daha berbatları, Galatasaray topluluğunu ve futbol topluluğunu sarsacak daha büyük hadiseler olabilir miydi? Çok şükür olmadı. Olanla savaş vereceğiz. Hayatım boyunca kendi başıma gelen şeylerde yahut ailemin düşüncelerinde daima bu türlü davrandım. Kendi oyuncularım yahut öbür grupların oyuncuları için de tıpkı şeyi düşündüm. Şükretmek lazım. Mevcudu yenmek için uğraşmak lazım. Yoksa bu kaygı ve kahır insanı moral olarak çok daha makus yerlere götürür. Ben daima bu açıdan bakıyorum.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir