© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Demokratik Ulus

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Trabzonspor maçımızı Halil Umut Meler yönetecek

Trabzonspor maçımızı Halil Umut Meler yönetecek

root root - - 2 dk okuma süresi
13 0
trabzonspor macimizi halil umut meler yonetecek V672EZTH

Süper Lig’in 15. haftasında oynayacağımız Trabzonspor maçını hakem Halil Umut Meler’in yöneteceği açıklandı. Meler’in yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ile İlker Takpak yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Koray Gençlerler olacak.

İzmir Bölgesi hakemi olan Halil Umut Meler, Üstün Lig’de 98 maçlık deneyime sahip. Bu maçların 46’sında mesken sahibi kadrolar, 33’ünde ise deplasman ekipleri galip geldi. 

Halil Umut Meler’in yönettiği 14 Galatasaray maçında ekiplerimiz 11 galibiyet ve 3 beraberlik sonucu ile alandan ayrıldı. Tıpkı hakemin yönettiği Trabzonspor maçlarında ise bordo-mavililer 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı. 

Yönettiği Galatasaray maçlarında grubumuza 34 sarı kart, 3 kırmızı kart gösteren hakem, rakip ekiplere karşı 40 sarı kart ve 3 kırmızı kart kararı verdi. 

FIFA kokartlı hakemler ortasında bulunan Halil Umut Meler toplam yönettiği maçlarda 5,08 sarı kart ve 0,28 kırmızı kart ortalamasına sahip. 

Halil Umut Meler, bir Galatasaray maçında son olarak Muhteşem Lig’de geçtiğimiz dönem Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 3-1 yendiğimiz karşılaşmanın hakemi olarak vazife aldı. Bu maçta kadromuza 6 sarı kart ve 1 kırmızı kart gösteren Meler, rakip ekibe da 5 sarı kart ve 1 kırmızı kart kararı verdi. 

Meler’in totalde yönettiği maçlarda yüzde 45 konut sahibi grup, yüzde 30 ise deplasman grupları galip geldi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir