© 2023 Tüm hakları saklıdır.

Demokratik Ulus

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin’den açıklamalar

Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin’den açıklamalar

root root - - 2 dk okuma süresi
15 0
yardimci antrenorumuz levent sahinden aciklamalar ujEm9Vaq

Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin, Muhteşem Lig’in 16. haftasında Fraport-TAV Antalyaspor ile oynadığımız uğraşın akabinde yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Futbolcumuz Omar Elabdellaoui için bu maçı kazanmayı arzuladıklarını söz eden Levent Şahin, “Bu maçı Omar için kazanmamız gerekiyordu. Bunu beceremedik. Onun için çok üzgünüz. İstekli, hazır ve maçın şuurunda olan bir oyuncu kümesi ile alana çıktık. Yalnız birinci 45 dakika savunma yapan bir grupla karşılaştık. 3. bölgede bütün varyasyonlarımızı denememize karşın birinci devre sonuç alamadık. 51. dakikada Emre’nin kırmızı kart görmesiyle yaklaşık 45 dakika 10 kişi oynadık. Bu da oyun içinde bize muhakkak oyunculara fazla yük bindirdi. Rakibimizin kırmızı karttan sonra atak edeceğini düşünerek biz de daha çok oynamaya ve hamle etmeye çalıştık. Maalesef 3-6-1 formunda devam eden oyunda kapanan ekibi açamadık. Galatasaray için mazeret değil. Elimize geçen fırsatları değerlendirebilseydik; bu savunmada fakat bu kadar fırsat yaratılırdı. O yüzden kaybedilen puanlar olarak düşünüyorum. Anladığımız kadarıyla rakip bir puan için gelmişti. Bizim için kaybedilen iki puan var.” diye konuştu.

Falcao’nun sakatlanarak oyundan çıkmasının kadrosu etkileyip etkilemediği sorulan Levent Şahin , “Hamle oyuncusu olarak ikinci devre Falcao’yu aldık. Birebir bölgeden sakatlandığını söyledi. Hekimler daha sağlıklı bilgiyi verecektir. Falcao’yu bir atak oyuncu olarak düşünmüştük, o yüzden çıkışı bizi etkiledi. Oyunu çözebilecek biçimde düşündüğümüz bir oyuncuydu. Emre’nin de kırmızı kart görmesiyle oyunda muhakkak oyunculara çok fazla yük bindi.”  cevabını vererek kelamlarını noktaladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir